Vzpírání TJ Bohemians Praha

Mezinárodní mistrovství ČR 2011

MČR 2011 stejně jako minulý rok pořádal oddíl PSK Olymp ve Stromovce, s účastí zahraničních závodníků. Účast závodníků Bohemians oproti loňskému roku byla třetinová.

Jako první nastoupil v kat. do 69kg nejstarší závodník celého mistrovství Petr Kolář. Přes trochu protahované rozcvičení (pořadatel neurčil čas začátku a ten byl závislý na délce vyhlášení a exhibice ) poměrně dobře zvládl základní pokus v trhu na 85kg. Po druhém, úspěšném pokusu na 90kg se opět pokusil překonat český veteránský rekord. Radost z utržených 93kg překazilo rozhodnutí rozhodčích. Tři červená světla rozhodla pokus jako neplatný. Petr má problém s udržením napnutých loktů a to, co by mohlo být uznáno v nižších soutěžích, na MČR neprojde. V nadhozu, vyrovnaným dva týdny starým os. rekordem -114kg dal Petr dohromady 204kg ve dvojboji, což mu přineslo krásnou bronzovou medaili, kterou si za stálý a obdivuhodný vzestup výkonnosti určitě zaslouží.

Od Andreje Berana ve váze do 94kg se na rozdíl od Petra očekávala medaile. Jeho pokusy v trhu nabírají v poslední době na jistotě. Základním pokusem dal hezky provedených 135kg. Nový osobní rekord na 141kg zdolal také pěkně. Na 143 kg ve třetím pokusu se trochu podepsalo rozptýlení pozornosti vyprchávajícím časem do absolvování pokusu. Přetržení naznačuje i přes neúspěšnost pokusu, že na ně Andrej má. První pokus v nadhozu 165kg pojistil úspěšný dvojboj a medaili. 170kg na druhý pokus krásně přemístil ale jeho výraz (50 na 50) byl tentokrát bohužel neúspěšný. Váha, kterou si nechal Andrej naložit ke třetímu pokusu asi všechny překvapila. 180kg byl spíše pokus odvahy a důkazu odhodlání, které v sobě Andrej má, než reálným pokusem. Více než tří set kilový dvojboj přinesl Andrejovi stříbro v mužích a zlato v juniorech do 23let.

V ženách nás reprezentovala jediná závodnice Julie Švecová do 69kg . Julie se rozhodla neupravovat tělesnou váhu a závodit ve vyšší váhovce do 69kg. Toto rozhodnutí ale nerespektoval její trávicí trakt (zdravotní problémy 14 dní před závody). Tělesná váha při vážení 62.7é byla nepříjemným překvapením a Julie musela dopít skoro půl litru, aby splnila nutnou váhu pro tuto kategorii. Že není ve své kůži ukázalo už rozcvičení. Proto šla poměrně nízký základ v trhu – 57kg, a i tak přinesl hodné napětí, když ho Julie zdolala až na třetí pokus. V nadhozu se pak projevil úbytek tělesné hmotnosti v síle nohou, a po úspěšně zdolaných 70kg již 75 kg nedala. Poprvé se s touto hmotností sice postavila ale vzalo to hodně sil pro výraz, tak i když chybělo jen málo, byl druhý pokus stejně jako třetí neúspěšný. Přes to, že dvojboj 127kg je dost pod Julčiným maximem, přinesl jí i oddílu zlatou medaili.

Přes slabší účast našich závodníků a závodnic proti minulému roku, je bilance tři soutěžící / čtyři medaile velmi hezká. Děkujeme všem za získané medaile a reprezentaci oddílu.

V Praze dne 30.6.11                         Luděk Bečvář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *