Vzpírání TJ Bohemians Praha

MČR mužů, žen a juniorek do 23 let 2016

Tento víkend se konala ve Stromovce vrcholná domácí soutěž ve vzpírání. Na Mistrovství Republiky byly z našeho oddílu přihlášeny čtyři ženy a jeden muž. Bohužel druhý možný kandidát na start, (když nepočítám některé veterány) loňský medailista, se nemohl zúčastnit z důvodu účasti repr.soustředění bobistů.
V sobotu, v mužské části Mistrovství, reprezentoval Bohemku v nejvíce obsazené váze do 85kg Kamil Bečvář. Kamil ještě úplně nenašel krásy trhu proto po dvou hezkých pokusech na lehčí váze nedokázal to samé zopakovat na váze okolo jeho maxima. Tak i při jeho silném nadhozu (kde se mu ale tentokrát moc nedařilo), se těžko „ztráta“ z trhu dohání. Boj o medaili tentokrát nevyšel a na Kamila vyšlo čtvrté místo.
Nejlehčí z našich žen ve váze do 58kg, byla Míša Prchalová, účastnice Mistrovství Světa masters. Míša bude od příštího roku členkou Baníku Meziboří. Přesto že ji na závodech vedl již trenér Baníku Dušan, osmé místo z Mistrovství přinesla Míša ještě Bohemce.
Ve váze do 63 měla Bohemka dvě závodnice. Adéla Kolmanová neměla svůj den a nepodařilo se jí úspěšně zdolat základ na 62kg a tím z dalších bojů vypadla.
Boje o medaili v této váhové kategorii se účastnila další naše závodnice, reprezentantka Julie Švecová. I když její silnou disciplínou je trh, tady se to nepotvrdilo a platný základ 74 kg až třetím pokusem přinesl horké chvilky?. V nadhozu se Julii dařilo lépe a skoro hotový třetí pokus na 91kg ji mohl přinést titul. Bohužel nedopnutá ruka ve výrazu odsunula Julii na druhé místo MR a třetí v mezinárodním Mistrovství. Boj o první až třetí místo byl velmi vyrovnaný.
Jako poslední v této soutěži za Bohemku závodila další reprezentantka Eliška Pudivítrová. Zároveň soutěžila i v kategorii juniorek do 23let. I v této kategorii (do 69kg) se očekával souboj prvních třech závodnic. Eliška předvedla krásné tři pokusy v trhu. 70,73,75. Poslední pokus je její osobák. Nadhoz byl trochu opatrnější. Po úspěšném základu se Elišce technicky nepovedl druhý pokus a nezbylo jí než risknout 95 třetím pokusem. Nižší hmotnost by neřešila medailové pořadí. Pokus na této váze bohužel nevyšel. Eliška je v přípravě na ME do 23let které se koná 1-10.12. v Izraeli. Věřím, že tam už jí vyjdou plně obě disciplíny. Na MR vybojovala Eliška 3. Místo v ženách a 2. Místo v juniorkách do 23let.
Opět všem závodníkům a závodnicím děkuji za úspěšnou reprezentaci oddílu a přeji si aby jich bylo stále víc. Děkuji.
V Praze 20.11.2016                                     Luděk Bečvář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *