Vzpírání TJ Bohemians Praha

MČR mužů, žen a juniorek do 23 let 2014

Letošní rok bylo na MČR z našeho oddílu přihlášeno šest členů. Za muže měl reprezentovat Bohemku Evžen Mencl, s vyhlídkou na medailové umístění. Bohužel zranění, které si přivodil na republice veteránů mu start nedovolilo. Podobně Míša Prchalová se pro zranění z práce nemohla mistrovství zůčastnit.

První den, kdy závodili muži, jsme měli jedinného zástupce ve váze do 77 kg, Kamila Bečváře. Náš junior se přihlásil do závodů na poslední chvíli, s cílem, splnit limit SCM. To se Kamilovi sice nepovedlo, ale jeho bojovné vystoupení myslím upoutalo. Až se Kamil skamarádí s trhem, postoupí hodně kupředu. Jeho čtvrté místo a opětovné zlepšení, je slibné do budoucna.

Druhý den byl trochu komplikovanější. Do poslední chvíle nebylo jisté, v jaké váze bude kdo závodit. A přes veškerou snahu se nepodařilo najít pro všechny nejvýhodnější kategorii. Bohužel stále je možné se přihlásit na MČR a potom bez omluvy nepřijet, a tím se nedá odhadnout, kdo a ke bude opravdu závodit.
Jako první vystoupily Julie s Lívií ve váze do 63 kg. Obě shazovaly, Julie měla ještě hodinu před vážením o 0,3 kg navíc.
Právě u Lívie se nepovedlo trefit optimální kategorii. Možná to, nebo i velké časové vytížení a stagnace výkonu v poslední době, se projevilo na závodním nasazení. Ale třetí, existenční pokus v nadhozu byl ukázkový. Věřím, že se nám toto do budoucna podaří společně vyřešit.
Julie po úspěšné úpravě hmotnosti začala na nižším základu v trhu než je zvyklá. Škoda třetího pokusu, který nevyšel spíše pro technickou chybu než nedostatek síly. V nadhozu byl základ také opatrnější a zvládnutý bez problému. Pak ale přišla chyba trenéra, který propásl časový limit na zvýšení hmotnosti pro druhý pokus. Než se unavovat na hmotnosti jen o 1kg vyšší než předchozí pokus, raději ho obětovala. Dalším pokus Julie s rezervou zvládla a přinesl jí titul mistra republiky, a druhé místo v mezinárodním mistrovství.
Ve váze do 75 kg startovala naše juniorka Elišk, které se ulevilo, že nemusí dolévat o váhu výš. Už hodinu před začátkem šel z Elišky trochu strach, jak byla na závod nabuzená. Tetokrát jí krásně vyšel trh. Ve třech platných pokusech si vytvořila závodní i osobní rekord. Škoda posledního pokusu v nadhozu, kdy po bojovném přemístění jí vyhecování nedovolilo ve výrazu padnout pod činku. Krásné druhé místo a další zlepšení na jejím prvním mistrovství republiky je určitě úspěch.
V nejvyšší kategorii reprezentovala Bohemku Lenka. V poslední době po vyléčení zápěstí začalo lenku zlobit stehno, a tak její příprava nebyla ideální. Její vystoupení na jejím prvním mistrovství republiky bylo myslím zvláště v nadhozu bojovné, kdy i přes neúspěšný druhý pokus zvýšila, a třetím pokusem bojovala o medaili. Že ji nakonec nezískala nevadí. Budou další příležitosti.

Děkujeme všem účastníkům za předvedené výkony a reprezentaci oddílu.

V Praze 20.6.2013                                     Luděk Bečvář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *