Vzpírání TJ Bohemians Praha

MČR mužů, žen a juniorek do 23 let 2013Mezinárodní M-ČR mužů, žen a juniorek do 23 let 2013

Ve dnech 25-26.5 se v Bohumíně konalo mistrovství republiky. Náš tým měl jednoho zástupce v mužích a tři v kat. žen.
První startoval v sobotu v kat. do 85 kg Andrej Beran. Podařilo se mu pokořit papírově silnějšího soupeře a stal se mistrem republiky. V nadhozu využil kilový náskok z trhu, (Andrej byl o 10dkg těžší, tak při rovnosti výkonu by získal převahu soupeřící Gospoš) a v nadhozu diktoval váhu, kterou se soupeři nepodařilo ani jednou zvládnout a soutěž v nadhozu nedokončil. 

Nedělní soutěžní den od nás zahájila Míša Prchalová v HK do 58kg. Vedená zkušeným závodníkem Pepou Divílkem vybojovala druhé, (v mezinárodním mistrovství třetí) místo. Po druhém rozhodčími neuznaném pokuse v nadhozu musela riskovat zvýšením o 5kg na pokus třetí, který rozhodoval o barvě vyhraného kovu. Úspěšné zvládnutí pokusu Míše umožnilo stanout na druhém stupínku.
Ve váze do 69kg získala titul MR naše nejúspěšnější žena Julie Švecová. Byly to její v řadě páté závody v průběhu dvou měsíců. Byla na ní již znát menší únava. Zvláště v trhu se Julče moc nedařilo a zůstala na základu. V nadhozu si znovu (bohužel neúspěšně) osahala pětaosmdesát, a chyběl jen kousíček. Věřím, že další pokus bude již úspěšný.
Jako poslední hájila naše barvy na svém prvním MR Livie Szecziová. Byla přihlášena v kategorii do 75kg, kde podle výběru měla větší šanci na medaili. K dosažení této váhy musela Livie těsně před vážením „dolít“ asi litr vody. Po přeskupení závodnic do váhových kategorií musela o svou první mistrovskou medaili Livie bojovat. Tři úspěšné pokusy v trhu s novým osobním rekordem byl skvělý základ. Po druhém pokusu v nadhozu šlo již o taktizování, tak i když byl třetí pokus neúspěšný (škoda toho výrazu do hlediště) jela bronzová medaile v této kat. do Prahy.

Děkuji všem zúčastněným za bezvadnou reprezentaci oddílu.

V Praze 2.6.2013                                     Luděk Bečvář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *