Vzpírání TJ Bohemians Praha

MČR juniorů do 20 a 23 let – 2015

Na MČR juniorů jel z Bohemky opět pouze jeden závodník. Kamilovi bohužel závody kolidovaly s přijímačkami, které dostaly přednost. Adam Dobeš závodil v kategorii do 85kg. V této váhovce to byl napínavý závod, protože hned tři závodníci na tom byli výkonostně podobně. Jeden závodník ovšem byl výkonostně hodně napřed, takže to byl litý boj o medaile.
Adam šel v trhu základ 95. Druhým pokusem šel svůj osobák 100 kg, ale bohužel to nedal. Trenér mu ovšem věřil a na třetí pokus ho poslal 103 kg. Adam je zvládl, dal si tak osobák, a získal náskok před soupeři, kterým se poté nepovedlo trhnout „kulatých“ 105.
Nadhoz měl rozhodnout o medailích. Z trhu jsme zjistili že se nedá věřit nahlášeným základům Koláře a počítali s tím že je zvedne i u nadhozu. První pokus 130 Adamovi neuznali pro pokrčené lokty. I když chtěl hned zvednout váhu, trenér mu to nedovolil (130 stačilo na třetí místo). Druhým pokusem tedy potvrdil 130, a třetím šel na vyšší příčku 134. Tento pokus byl technicky úplně nejlepší, a Adam díky němu odjížděl ze závodů rovnou se stříbrem.

V Praze 28.5.2015                                     Julie Švecová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *