Vzpírání TJ Bohemians Praha

Vánoční tah 2018

Ve středu 19. 12. se uskutečnil již tradiční závod v tlaku silou, který byl do roku 1972 závodní disciplínou olympijského trojboje ve vzpírání. Jednalo se o 29. ročník velmi oblíbeného závodu, a tak nebylo překvapením ani velké množství soutěžících. Závodu se zúčastnilo celkem 27 závodníků, z toho bylo 8 žen. Celou soutěž vedl tradičně bývalý předseda Karel Duspiva, který se bohužel letos závodu sám nezúčastnil, tím pádem se mohl naplno věnovat moderování soutěže. V závodech ho zastoupil host naší soutěže, Mistr sportu a vážená osoba českého vzpírání Karel Prohl. Rozhodčím byl stejně jako v minulých letech Ivan Verner.
Přítomnost obou Karlů obohatila zahájení soutěže o nahlédnutí zpět do historie vzpírání, dříve ještě těžkou atletikou, připomenutím významné postavy z jeho počátků, Fridolina Hoyera narozeného před 150 lety, který nyní odpočívá na nedalekém hřbitově.
Samotný závod pak zahajovaly ženy. Pro Marušku, která je lepší polovičkou našeho hospodáře Petra Koláře a Martinu, to byl první závod. Obě závodily výborně a na prkně nechaly všechno úsilí. Martině se dokonce povedlo vybojovat krásné třetí místo o pouhé dvě tisíciny bodu za ostřílenou závodnicí Eliškou, kterou dělily opět pouze tři setiny od prvního stupínku, na který letos vystoupila stejně jako minulý ročník Adéla Kolmanová. Maruška a Martina poté působily v dalším závodě mužů jako povolený doping pro své polovičky, což se pro mě v případě Petra ve finále stalo osudným.
Jsem rád, že se soutěže mužů také alespoň z části zúčastnili naši starší, ale o to moudřejší členové, i když to v některých případech chtělo trochu přemlouvání. Karel Prohl zaujal svým v tomto věku krásným výkonem. Jen o kousíček se mu nepodařilo zatáhnout hodnotu své tělesné váhy, což se mimochodem na těchto závodech podařilo jen čtyřem závodníkům. Jak už bylo naznačeno, vítězství si pro tento rok zaslouženě odnesl Petr Kolář, který za použití povoleného dopingu ve formě přítomnosti ženy Marušky, předvedl krásné bojovné výkony a podařilo se mu zvítězit před druhým Luďkem a třetím Honzou. Honza dokázal zatlačit nejvyšší hmotnost závodů 122 kg, to však bohužel při bodovém hodnocení, v podílu výkonu a tělesné váhy stačilo až na třetí místo.
Myslím, že se i letos závody vydařily a spokojeně můžeme přejít s novými cíli do dalšího vzpěračského roku . Jen nám možná uspěchaná předvánoční doba nějak zkrátila závěrečné posezení. Tak nevím, co je špatně, jelikož se i při tréninku snažím stále zdůrazňovat „nespěchat“ a „dodělat“.
Děkuji všem za účast na závodech i za práci po celý rok a přeji KLIDNÉ prožití svátků, šťastné a veselé Vánoce a ať Vám všem přinese příští rok radost a štěstí.
Luděk Bečvář

Společné foto

BEČVÁŘ, Luděk. [Mistrovství České republiky …] In: Facebook [online]. 25 listopad 2018 [vid. 2018-11-25].
Dostupné z https://https://www.facebook.com/vzpiranibohemians/posts/1511240312353693?__xts__[0]=68.ARCoDZMTTIPkVdIoMddDlCRU7eYJnAavpzbvFLf0d5Ij-oDv914PlZG4Fv49BIiXp2zQ__vmVJ38fOpPCK0jFevY1dOx7zIlnQCLi94VAUTgmKopHLw6h_3HR-G9AgkDbUCyqEqtUuTfpWlmGNjNVAN9cjQnZZ_6CUk-yKlRZ40ZNoQ611BC_ysWl7z2zJNy19C0aZRDh5NxMbRsBoEl73ZRQ4MT2IyfAU4DH4hN4UJK9df-BCDHZiLGWdkkNRxm9UXDLN7gkPcMvhKS2Y_aJnfsAXVuY7U8QV_gIYjlyvHSSXo9ZdZw5GdfirrjhvZ_xHsVc59Sy3vCN8Mbnzbq_wBQeffP&__tn__=-R

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *