Vzpírání TJ Bohemians Praha

MČR mužů a žen 2018

Na letošním MČR jsme v kategorii mužů neměli zastoupení. Budeme muset na výkonnosti mužské části v budoucnosti zapracovat.

V kategorii žen vystoupilo pět závodnic Bohemky a jedna, která k nám stále patří i když vede a závodí za svůj vlastní oddíl Vzpírání Haná.
Závody žen proběhly v neděli . Trenéři (já) Luděk a Petr Kolář měli plné ruce práce. Během závodu vypomáhali s vedením i závodnice.
Po první skupině závodnic byla vyhodnocena Zlatá činka kde byly oceněni dvě naše závodnice. Jako třetí Eliška Pudivítrová a na čtvrtém místě Michale Skleničková. A zpětně vyhlášené pořadí po finále 1.ligy žen.
Pro Elišku Pudivítrovou a Míšu Skleničkovo byl jako vrchol start v minulém týdnu na MS a na těchto závodech měli za cíl získat nejcennější kov ve svých váhových kategoriích.Eliška do 63 kg a Míša do 90kg . To se oběma děvčatům podařilo a Míša k tomu ještě přidala Osobní rekord v nadhozu.
Další titul( ve váze do 75kg) do svého oddílu (Vzpírání Haná) získala naše odchovankyně Julie Švecová. Julie sice před závody měla o svém výkonu jiné představy a byla hodnotou svého výkonu trochu zklamaná, ale při jejím trenérském zatížení a zároveň vedením mladého oddílu(kde vše teprve buduje),se dá pochopit že ne všechny závody musí vyjít podle představ. Shánění a kvalifikovaná příprava nových mladých vzpěračů a vzpěraček je pro náš sport hodně potřebná činnost.
Bronzovou medaili skoro v ruce držela Adéla Kolmanová (do 63kg). Toto umístění by jí zjistil třetí pokus v nadhozu na 80kg . Činku Adéla dostala úspěšně nad hlavu. Rozhodčí posoudili dva ku jedné platný. Ale naše radost byla předčasná. Jury výrok změnila na neplatný a tím Adéle přisoudila čtvrté místo. Samozřejmě výrok plně respektuji. Jen si nemohu odpustit poznámku, že problém rozhodčích v posuzování loktů je i na mezinárodních soutěžích a stále to vyvolává diskuze.
Pro Anetu Poklopovou a Elenu Mannovou to byl první mistrovský start. Bylo to poznat na lehké nervozitě. Elen se trh povedl. Hezké tři platné pokusy. V nadhozu zůstala obě děvčata na základech. Věřím že tento start budou brát jako dobrou zkušenost pro svou další závodní činnost. A hlavně 6 a 7 místo na MR. je pro náš oddíl přínosem. Zvláště když se znovu podívám k nulovému startu v mužské kategorii.
Opět všem zúčastněným moc děkuji Hlavně se mi líbila atmosféra,při tom kolotoči v rozcvičovně,kdy jsme se všichni,o kterých píši,doplňovali při vedení právě soutěžících závodnic. A děkuji i za podporu“starších „kteří se přijeli na soutěž podívat.
Luděk

Společné foto

BEČVÁŘ, Luděk. [Mistrovství České republiky …] In: Facebook [online]. 25 listopad 2018 [vid. 2018-11-25].
Dostupné z https://www.facebook.com/vzpiranibohemians/posts/1485451141599277?__xts__[0]=68.ARCzsV_Mcn3nTQ9XpVRIJo3Jodz_8o-osm-dV-ynVgTTSc1TcoCYRaz2alsznR4_zARbHkyJmvWWlLjAGDvBMjT-N89F1qp1iPFbCLP7CP6Cyiyu0tXGgGbvZvrrnW6u7l-oU18lPdqXv71LnsKeuYgxSaOQX1lQ9zcOoVhu7yQu0FRsIQGIfMxL8v27STuZxZaXch8wFQC_w0MuTr2O_DETiDvIQQgkTCiZQNJISIF8aPTBA6gyQ24jZLkA8O7Bt0uL3R8xs5QzTXpNYgWrn5HrhS1k6hflgXhG-QuNapHcoIFDNQ7UhJ3xFC3xcHk6r-Lfv-vYuuC96nItT1S93OyS42WS&__tn__=-R

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *